Gumičky Loom sú najväčším aktuálnym hitom medzi hračkami. Gumičkové šialenstvo zachvacuje čoraz viac ľudí na Slovensku i vo svete. Náramky sa vyrábajú vo všetkých možných farbách, kombinácií, dokonca trlbietavý, s malými korálkami, svietiace v tme a mnoho iných. Na internete sa objavujú ďalšie a ďalšie návody, zapletať sa gumičky dajú jednoducho na prstoch, napríklad aj na vidličke, súčasťou gumičkových setov bývajú aj plastové stavy pre náročnejšie náramky.

Na začiatku stál nápad ponúknuť deťom lacnú hračku. 46-ročný inžinier Malajsiec Cheong Choon Ng, ktorý žije v USA sledoval svoje dve dcéry Teresu (16) a Michelle (13), ako si robia náramky z gumičiek. Chcel si to vyskúšať tiež, skoro však zistil, že nie je tak šikovný a potreboval by k tomu niaku pomôcku. Preto si urobil z kusa dreva malý stav, aby dcéram stačil. Inšpirovaný týmto provizórnym pomocníkom vyvinul jeho plastovú verziu a nechal si ju patentovať. Za rodinné úspory si ho potom nechal lacno vyrobiť v Číně. Na tejto jednoduchej hračke zarobil už 2,5 miliardy.

vynálezce gumičkových náramků

V televíznej talk show Jimmy Kimmel požiadal divákov a deti, aby mu poslali vyrobené náramky z gumičiek. Jimm nečakal,že mu dorazí niekoľko tisíc kusov a nechal si urobiť z gumičiek oblek. Ten si na seba obliekol vo svojej show a potom ho ponúkol na Ebay.O tom se dozvedel vynálezca Rainbow Loom a neváhal a oblek nakoniec vydražil. Výťažok z aukcie potom Jimmy Kimmel venoval projektu Max. Tento projekt je založený na pomoc deťom v boji proti rakovine.

Jimmy Kimmel dostal v televiznej show u Ellen nečakaný darček. Trenky z Rainbow gumičiek, ktoré si priamo v priamom prenose na seba obliekol.

Gumičkové náramky se rozšírili do celého sveta, vznikla hromada klonov a nosí je dnes naozaj veľa ľudí. Nosia je napr. pápež František, princ William s Kate, dokonca i nesympatická vévodkyňa Camilla. Na zápästie gumičkový náramok natiahol aj David Beckham.

Čím bláznivejší vzor náramku, tým lepšie, začalo teraz platiť. Deti v britskej materskej škole sa rozhodli urobiť náramok tak dlhý, aby sa zapísali do Guinnesovy knihy rekordov. Už teraz majú náramok dlhý ako výška Mount Everestu.

Celý svet tiež obleteteli gumičkové šaty, autorkou  je 42-ročná gazdinka z Walesu Kathryn Burnand. Ponúkla je na internetovej aukcii, kde sa o ne strhla prihadzovacia bitka. Nakoniec boli vydražené za neuveriteľných 5 miliónov. 

Kathryn Burnand z Walesu šťastná to žena!