Swarovski. To je legendárna značka, ktorú vám iste nemusím dlho predstavovať. Brúsené kryštály a luxusné šperky od Swarovski dnes pozná celý svet. Nosia ich celebrity, zdobia oblečenie známych módnych návrhárov a dokonca aj autá ako Mercedes, Volkswagen BMW a ďalšie. Kryštále Swarovski používajú na výrobu svojich doplnkov aj luxusné značky ako Dolce & Gabbana alebo Dior. V čom ale spočíva ich výnimočnosť? Čítajte ďalej, a dozviete sa viac .....

História Swarovski alebo ako to všetko začalo

Zakladateľ legandárnej značky Daniel Swarovski sa narodil roku 1862 v Jiřetíne pod Bukovou. Pretože už od mala mal estetické cítenie, rodičia ho poslali vyučiť sa umeleckým pasiarom do Albrechtičky firmy Gebrüder Feix. Tu sa naučil brúsiť kamene ručne, čo bolo veľmi náročné. Následne firma Gebrüder Feix poslala mladého Daniela do Viedne, aby sa naučil moderným technikám a prevzal skúsenosti od skúsených majstrov.

Akonáhle Daniel Swarovski získal potrebné skúsenosti začal vyvíjať stroj poháňaný vodou na brúsenie skla. Píše sa rok 1892 a Daniel Swarovski si necháva svoj stroj patentovať a začína s výrobou v blízkosti svojej rodnej obce v Jablonci nad Nisou. Kvôli nedostatku vody na výrobu kryštálov v Jablonci sa firma presídli do rakúskeho mesta Wattens blízkosti Innsbrucku.

V roku 1895 Daniel Swarovski zakladá spolu so svojím švagrom Franzom Weise a francúzskym zákazníkom Armandom kosmáč vlastný podnik na výrobu šperkov a bižutérie značky Swarovski. Jeho firma stále rastie a následne sa stáva jedničkou na trhu a začína vyvážať do Nemecka, USA a Veľkej Británie. Roku 1900 firma kupuje prenajatú továreň a usiluje o získanie vlastnej sklárne.

Veľký vplyv na firmu mala prvá svetová vojna. Výroba šperkov musela byť zastavená a Daniel Swarovski odchádza z vedenia podniku. Po skončení vojny sa firma vracia k výrobe Swarovski kryštálov.

V roku 1956 Daniel Swarovski umiera a do vedenia firmy nastupuje jeho syn. Firme sa darí, ďalej sa rozrastá a pridáva do svojho portfólia Swarovski figúrky z brúseného skla a krištáľové lustre.

V dnešnej dobe spoločnosť vydáva 2 kolekcie šperkov. Firma má tak dobrú povesť, že sa šperky Swarovski objavujú vo filmoch a na predných stranách lifestylových časopisov ako je Elle, bazár, Vogue a ďalšie. Značku Swarovski si obľúbila aj celá séria celebrít - Britney Spears, Christina Applegate a dokonca aj anglická kráľovná Alžbeta II.

Šperky Swarovski a Swarovski Elements...... Aký je rozdiel?

Internet je plný najrôznejších ponúk šperkov s označením Swarovski. Môžete sa stretnúť s originálnymi šperky Swarovski a alebo sa šperky, ktoré sú vyrobené z komponentov Swarovski tzv. Swarovski elements. Rozdiel je daný hlavne cenou a kvalitou spracovania. Poďme sa teda pozrieť, ako môžeme tieto dve kategórie ľahko rozpoznať.

Originálne šperky Swarovski

Originálne šperky Swarovski sú také výrobky, ktoré boli navrhnuté a kompletne vyrobené v dielni Swarovski. Všetky šperky Swarovski sú dodávané v klasických tmavomordých škatuľkách označených strieborným logom a sú k dostaniu iba v originálnych kamenných predajniach Swarovski alebo online shope Swarovski.com. Všetky šperky sú označené symbolom labute a je k nim dodávaný certifikát. Kolekcia šperkov Swarovski vychádza vždy 2x ročne (kolekcia Spring / Summer na jar a kolekcie Fall / Winter na jeseň).

Swarovski Elements

Šperky s komponentami Swarovski Elements, sú šperky, ktoré sú osadené pravými kryštálmi Swarovski avšak dizajn šperku a jeho výrobu obstaral iný výrobca. Tieto šperky by mali byť označené značkou „Made with Swarovski Elements“. Ich cena môže byť aj podstatne nižšia ako u originálnych šperkov Swarovski a sú tak dostupné pre každého. Alebo aj podstatne vyššia ak ich v nejakej svojej kolekcii použil niektorý známi dizajnér. K týmto šperkom nie je dodávaný certifikát od SW.

Zo Swarovski komponentov sa vyrábajú rôzne šperky luxusného dizajnu. Sú to predovšetkým kolekcie náramkov, retiazok, príveskov, náušníc a prsteňov. Okrem šperkov sú veľmi obľúbené najrôznejšie módne doplnky. Obľúbeným tovarom sú v poslednej dobe kabelky, opasky, peňaženky, kľúčenky a ďalšie.

Jedinečnú ponuku šperkov s kryštálmi Swarovski nájdete aj na našom e-shope tu.

Miranda Kerr - Múza spoločnosti Swarovski

Inšpiratívna a štýlová supermodelka Miranda Kerr je tvárou kolekcie šperkov Swarovski od roku 2013. Je dokonalým stelesnením značky Swarovski predstavujúcej všestranný životný štýl modernej ženy.

Náramky Swarovski Stardust

Náramky Stardust sú horúcim hitom kolekcie jeseň / zima 2014/2015. Náramok Stardust je ľahký a pružný, vyzerá, ako by mal v každom okamihu explodovať a rozletieť sa na tisíc iskier. Čo je tajomstvom tejto intenzívnej žiarivosti? Je to priezračná sieťka, pretekajúca voľne vloženými krištáľmi. "Náramok" Stardust ", ponúkaný v najrôznejších farebných variantoch a v dvoch dĺžkach - pre jedno alebo dvojité ovinutie okolo ruky - možno ich nosiť v úžasných kombináciách alebo aj samostatne, a dosiahnuť tak elegantného minimalistického vzhľadu," vysvetľuje kreatívna riaditeľka Nathalie Colin.

Supermodelka Miranda Kerr si tieto náramky veľmi obľúbila. "Náramky Stardust sú úžasne zábavné, pretože môžete ľubovoľne kombinovať rôzne farby podľa toho, kam idete a ako sa cítite. Skutočne dodajú okamžitý štýl každému vzhľadu.“

Veľmi úspešná bola zatiaľ aj jej posledná kampaň jar / leto 2015, kde predviedla Miranda najrozmanitejšiu prehliadku návrhov, štýlov a modelov, ktoré je spoločnosť Swarovski schopná vytvoriť. 

"Miranda Kerr je pre túto kampaň dokonalou múzou. Je príkladom všestrannosti, ako v spôsobe života, tak vo svojom štýle. Je to módna ikona, ktorá za všetkých okolností vyzerá skvele, nielen pri práci na módnej prehliadke, ale aj vo svojom voľnom čase, kedy môže byť prirodzená, "uviedla kreatívna riaditeľka Nathalie Colin.

Miranda Kerr v úlohe návrhárky

Na jeseň roku 2015 sa pod jej menom dostanú do predaja dve rady šperkov Swarovski pod názvami Diapason a Duo.