Okuliare sa v súčasnosti stávajú stále častejším a žiadanejším doplnkom našej image.

Či sú to okuliare dioptrické pre korekciu videnia, či slnečné k ochrane zraku pred slniečkom, alebo okuliare pracovné chrániace pred prachom a poranením a tiež okuliare pre šport ako sú lyžiarske a napríklad potápačské. V posledných rokoch sú obľúbené aj virtuálne okuliare.

Dnešný životný štýl je veľmi náročný pre naše oči, ktoré trpia dlhým namáhaním pri práci pri počítačoch, tabletov, mobilov a sledovaním televízorov. Preto je nutné si zrak čo najlepšie chrániť, hladkať.

Ako dosiahneme veku okolo štyridsiatky, tak sa spravidla okuliare stávajú u veľkej väčšiny z nás, naším každodenným spoločníkom. Postupom času a veku totiž zistíme, že máme "krátke ruky" pri čítaní, v zrkadle nám ubudlo vrások a na ulici ťažko rozpoznávame príbuzných a známych od cudzích a neznámych. Skrátka nám slabne zrak. A často ako do diaľky tak i na blízko. To je signál navštíviť očného špecialistu a zaobstarať si slušivé dioptrické okuliare.

Ťažko by sme už v dnešnej dobe hľadali človeka, ktorý nevlastní aspoň jednu takúto okuliarovú ozdobu. Tí šťastnejší dioptrické nepotrebujú, majú zbierku iba slnečných a športových okuliarov.

Pánské brýle Ray Ban

Brýle Ray BanBrále Ray BanBrýle Ray Ban
Brýle Ray BanBrýle Ray BanBrýle Ray Ban

Slnečné a športové okuliare sa stali dôležitým a zaujímavým doplnkom pri našich najrôznejších aktivitách. Nie je to len z márnivosti a módnosti, ale zvlášť z nutnosti ochrany zraku. Ostré slnečné svetlo, sneh a prach našim očiam neprospieva a tak táto ozdoba našej tváre má aj svoj skvelý zdravotný význam.

Kvalita a voľba druhu slnečných okuliarov vypovedá tiež o štýle nositeľa a jeho spoločenskom postavení a dotvára celkový vzhľad.

V súčasnej dobe je ponuka slnečných okuliarov naozaj obrovská. Možno si zaobstarať kúsok za pár eur napríklad aj na benzínovej pumpe ale aj luxusný model za stovky eur v značkovej predajni optiky.

Nesmierne bohatá je aj ich farebnosť skiel a množstvo najrôznejších tvarov a materiálov z ktorých sú zhotovené obrúčky týchto slnečných okuliarov. Fungujú ako výrazný módny doplnok a symbol, bez ktorého si niektoré jedince už nevieme predstaviť. Výborne slúži našim očiam ako na slnečnej morskej pláži, tak na zasnežených horách zaliatych ostrým slnkom a zvykli sme si na ne už k celoročnému noseniu. Slnečné okuliare sú už našim každodenným príjemným spoločníkom.

Tradícia Ray Ban

História slnečných okuliarov začala už v 18. storočí, kedy anglický optik prvýkrát použil zafarbená sklíčka z dôvodu odstrániť niektoré očné problémy svojho pacienta.

Avšak až začiatkom 20. storočia prišli na trh skutočné slnečné okuliare. Ich prvými nositeľmi a propagátormi boli vtedajší hollywoodske hviezdy. Najviac však v tomto smere urobili americkí piloti, ktorí sa pohybovali v tom čase v nezvyklých výškach a potrebovali si chrániť zrak proti slnku. A tak výrobca zdravotníckych potrieb vyvinul okuliare pre pilotov a v roku 1937 predviedol model Ray-Ban Aviator.

Tak vznikli naozajstné slnečné okuliare, nadčasové a stále žiadané! Ray-Ban je svetovo najznámejší značka okuliarov. Predávajú sa ako modely dioptrické, tak slnečné a pre mnoho ich nositeľov sú skvelým ikonickým módnym doplnkom.

Ray Ban je životný stýl

Pilotky, ako sa Ray-Banu dôverne hovorí, si môžete kúpiť v mnohých farebných variáciách. Pre svoj charakteristický tvar sú neprehliadnuteľné a ich celosvetová obľuba neutícha. Však mnoho známych a významných svetových osobností sú pyšnými majiteľmi týchto nestarnúcich pilotek.

Najpredávanejšie slnečné okuliare Ray-Ban sú stále moderné a sadnú každému. Neodolateľne v nich vyzerá ako drsný muž, tak krehká romantická dievča.

Nemračte sa na tento úžasný, preslnený svet. Buďte stále trendy a kúpte si svetové, nadčasové a slušivé slnečné okuliare Ray-Ban! Sú to naozaj jedinečné okuliare, ktoré majú svoj štýl a každý v nich vyzerá skvele!

Dámské brýle Ray Ban

R3dR1dDámské brýle Ray Ban
R8dR2dDámské brýle Ray Ban