Tento nadpis môže mnohé feministky, a nielen je, pohoršiť. Ale dámy pozor, v tomto prípade sa nejedná o psie obojky ale o veľmi slušivý doplnok vášho outfitu.

Obojkové náhrdelníky obopínajú síce krk, ale k tradičným zvieracím obojkom majú veľmi ďaleko. Náhrdelníkové dámske Choker obojky - sú totiž v poslednej dobe opäť IN. Móda sa stále vracia a aj tieto šperky v podobe obojkov tu tiež už niekoľkokrát boli.

Z historických filmov a dobových fotografií si môžeme všimnúť, ako takýto Choker náhrdelník pristal dámam väčšinou z vyšších spoločenských kruhov. Zdôraznil ladnosť ich štíhlych šijou a celkovo doladil krásu šiat týchto nositeliek.

V 60. rokoch minulého storočia, v období hippies, bola ozdoba ženského krku tiež vo veľkej obľube. Deti prírody, ako sa im hovorilo, sa zdobili rady a pokiaľ možno v súlade s prírodou. A tak veľmi často aj ich mladé krčky nezostali vynechávané a takmer každý v tomto spoločenstve mal svoju šiju niečím vyladenú v tomto hippies štýlu. Či to boli farebné šatky, stužky, korálky alebo rôzne okrasné Choker obojky.

choker

Aj moja mamka v 70 rokoch minulého storočia tieto obojky nosila! S nadšením a nostalgiou spomína na svoju ručne vyrobenú obojkovú sametku na patentky. A potom dozdobenú podľa nálady a príležitosti rôznymi brošňami, korálkami alebo drobnými kvietkami. Tiež vraj mala obojok rebelský na rockové koncerty a podobné akcie. To bola ozdoba krku, ktorá bola z kožených povrázkov a najrôznejšími spôsobmi prepletená.

Aj ma táto móda stretla ako dieťatko školopovinné v 90-tych rokoch. Môj semišový obojok bol zdobený srdiečkami a medvedíkmi a ja sa cítila s takýmto "šperkom" už ako veľká slečna.

choker

A je to tu zas - obojková móda sa nám vrátila!

Choker móda je veľmi slušivá a právom je v obľube nielen medzi celebritami, modelkami, blogerkami a mladými dievčatami. Dokonca aj niektorí muži sa tomuto trendu nebráni a ich statné šije zdobia zaujímavé obojky. Dnešná doba nabáda naozaj k veľkej kreativite vo všetkých smeroch, a tak ani u týchto doplnkov sa medze nekladú.

Materiály z ktorých sú vytvorené, bývajú najrôznejšieho druhu a záleží len na jeho nositeľovi alebo nositeľke, ktorému materiálu dá prednosť.

K výrobe obojkových Choker šperkov sa používajú ako korálky, povrázky, koža, drevo, tkaniny, čipky, zamat tak i keramika. Môžu však byť zhotovené aj z drôtikov a kovu. Takéto pôvabné šperky na krk sa vyrába nielen zo zlata a striebra, ale aj z chirurgickej ocele, ktorá je stopercentne antialergenný a vyhovuje aj ľuďom s alergiami na drahý kov. Šperk vyrobený z tohto kovu je bezpečný aj pre tieto citlivé osoby. Ďalšou jeho výhodou je, že nekoroduje a neopotrebováva sa.

choker módní

Je veľa druhov Choker ozdôb a majú uplatnenie pri najrôznejších spoločenských príležitostiach.

Pristane ako romantické neveste k svadobným bielym šatám, tak i rockové fanúšičke na koncerte jej obľúbené kapely. Aj dievča v tanečných sa môže čarovne cítiť s čipkovanou obojkovou ozdobou na krk, ktorá jemne doladí jej slávnostné šaty. Tiež sexy žena, ktorá je rada stredom pozornosti, zaujme v spoločnosti s rafinovaným štrasovým obojkovým Choker náhrdelníkom.

Je naozaj veľa príležitostí, kde je tento novo nájdený obojkový štýl skutočne vhodný a žiaduce. Stačí si len vybrať a skúsiť si týmto obojkom zmeniť, vylepšiť alebo podčiarknuť svoje image.

chokery móda

Tak dievčatá, ženy, dámy, páni ideme do toho, slušivá móda obojkov je tu zas!