Hľadáte spoločenské boty, krásne spoločenské lodičky, sandáli alebo proste len spoločenskú obuv, ktorá bude jedinečná, neokukaná a zaujímavá? Nedarí sa Vám?

Sama som mala rovnaký problém. Potrebovala som krásne a elegantné boty na bratovu svadbu, nie len pre seba ale tiež pre svoju mamku a obe babky. Na spoločenskú obuv sa kladú i vyššie nároky ako len aby skvelo vypadala. Potrebujete sa cítiť predovšetkým veľmi pohodlne, aby sa dalo tancovať, presúvať sa chôdzou no proste vydržať v lodičkách alebo sandáloch na vysokých podpätkoch celý deň. Samozrejme bez toho aby utrpela Vaša elegancia na vysokých podpätkoch.

Ja som to mala o to horšie, že som musela vyriešiť boty pre niekoľko generácií s veľmi špecifickými požiadavkami, každej jednej z nás.

Začnem asi od seba. Moja predstava bola spoločenské sandálky s vysokým podpätkom samozrejme vo farbe šiat. Šaty som si vybrala od britského návrhára Ted Baker, krásne čipkované v baby blue farbe k nim tiež nádherný kabátik s trojštvrťovými rukávmi s kvetinovým vzorom. Proste saty boli nádherné, vybrané v jednej sekunde, láska na prvý pohľad. J Kabátik tiež.

Ale tie boty v baby blue ne a ne zohnať. Už bolo na konci leta a proste jemne svetlá modrá farba, už zostali v obchodoch i na e-shopoch snáď asi tie najhoršie lodičky tých najhorších tvarov. (Sandály neboli vôbec.) Proste to bola hrúza a týždeň pred svadbou ma už celkom chytala panika. Nakoniec som v jednom zahraničnom e-shope zohnala presne ten typ, čo som chcela, vysoký podpätok (13cm) mierna platforma (čo mi nevadilo, pretože sú potom pohodlnejšie) a na členku s mašľou. Ale mali posledný kus a ešte k tomu nie v mojej veľkosti. Čo s tým??? Nemám rada posledné kusy, hlavne u topánok. Vždy si predstavím zafúľané a miliónkrát vyskúšané boty. Ale hlavný problém bola veľkosť. Nechla som si deň na rozmyslenie, ale už som nemala čo stratiť, buď sandáli mojich snov alebo som mala v zálohe lodičky, ktoré neurazí ani nenadchnú (tie som proste nechcela).

Netrpezlivo som čakala na svoj balíček s mojimi high heels sandálkami a keď prišiel, tak som si vydýchla. Sandále síce o číslo väčšie ale nádherné a tým že boli na platforme a tak vykrojené nespoznali by ste opticky, že sú väčšie. Na nohe ukázali úplne krásne. A teraz k tomu ako som vyriešila tú veľkosť. Aby mi noha v nich dobre držala po celý deň a hlavne celú noc (bola zábava až do rána!) Tak som si do nich dala gélové vložky, ale pozor nie tie z obuvi. Tieto boli hrubšie s viac gélom a výborne tvarované. V jednej časti protišmykové, potom vankúšik s viac gélom a ešte vytvarovanie na prsty ale nemyslím okraje, ale myslím do hĺbky. Pod prstami som si dala ešte tenký gélový pásik. Proste z týchto gélových podložiek si, môžete vyskladať presne to, čo potrebujete. A výsledok? Perfektné, nôžka mi krásne držala, ani sa mi nepohla a chôdza, tak to bolo ako chodiť po obláčiku. Nikde ma nič netlačilo, každý krok bol ako relaxácia, príjemné mäkké a chladivé. Nikto nechápal, ako môžem celú noc byť v 13 cm podpätkoch a ešte tancovať. Ja som si to ani neuvedomila, proste som sa dobre bavila.

Druhý problém ktorí som riešila, bol s mojou mamičkou a babičkami. A to je ten, že jednoducho spoločenská obuv Vám nie vždy sadne. Skôr nesadne... :D Hovorím zo svojej skúsenosti, keď som chodila s mamou aj babkami na striedačku po obchodoch a hľadali sme spoločenské lodičky, ktoré by sadli, páčili sa a vydržali by aj napuchnutú nohu a netlačili by. Čo myslíte, vybrali sme spoločenskú obuv? Jasne že nie! Proste vždy niekde niečo tlačilo, nesedelo, ale tiež sa nedá povedať, že by sa nejako zvlášť páčili. S objednávkami u e-shopov to bolo podobné. Proste spoločenské lodičky sú nepohodlné. Takže riešenie bolo, že sa objednalo asi 15 druhov lodičiek od Tamaris domov, jedny lodičky od Michael Kors, potom tam boli nejaké talianske značky a skúšalo sa. Ale pozor, neobjednávala sa priamo spoločenská obuv. Objednali sme síce elegantné kúsky, ale boli to lodičky na každodenné nosenie do kancelárie a pod., čiže boli maximálne pohodlné. Elegancia zostala zachovaná s extra pohodlím. Lodičky sú dobre vypolstrované a babičky netlačili ani pri chôdzi, ani večer keď im nohy opuchli. No a čo sa týka vyriešenie tej spoločenskosti, to bolo úplne to najľahšie. Na Vyšperkujsa som našla klipsponky, proste úžasný nápad. Môžete si kúpiť sandálky a topánky, ktoré využijete nielen na jednu udalosť ale potom bežne a s klipsponkou jednoducho premeníte každú len trochu elegantnú topánku na vysoko spoločenskú obuv.