Bolo leto, horúce leto a stále je alebo za chvíľu zase bude! A tak ako teplota okolitého vzduchu stále stúpa, človek sa potí a viac a viac tým trpí. Čo s tým, ako si pomôcť od všade prítomné nepohody z tepla a dusna a ako vyriešiť tento teplotný problém ?! Chceli by sme vám poradiť a ponúknuť praktické, elegantné a jednoduché riešenie - chladiaci vejár!

Ovievaní vejárom z pštrosieho peria mali rady ženy i muži už v starovekom Egypte. V Japonsku a v Číne bohato zdobené vejáre používali k ochladeniu cisárov a mandarin. K nám do Európy a zvlášť do Španielska a Portugalska sa táto ovívající pomôcka dostala až v 16. storočí a stala sa nevyhnutným doplnkom každej ženy aj počas nasledujúcich storočí.

No a vejár je v súčasnom období zase populárny a na výslnie. Pretože máme v našich končinách stále dlhšie a teplejšie leta, preto hľadáme riešenia a pomoc ako prežiť tieto vysoké teploty vzduchu. Vejár je jedna z minimalistických ale čarovných možností ako sa s tou horúčavou vysporiadať. Mať vždy po ruke vo svojej kabelke či listovej kabelke praktický vejár, znamená mať možnosť sa príjemne osviežiť kedykoľvek a kdekoľvek. Je to jedinečný a praktický pomocník v prehriatych miestnostiach, v preplnenej čakárni u lekára alebo aj pri cestovaní v električke, vo vlaku alebo autobusu. Luxusným, elegantným a skvelým pomocníkom môže byť aj v spoločnosti ako je ples, divadlo, tanečné. V horúcich letných dňoch je vejár ideálny aj na záhradnú garden párty a pri najrôznejších spoločenských akciách, hostinách aj na svadbách.

Čipkový, kvetinový či ručne maľovaný vejár v ruke nevesty je nielen čarovný doplnok ale aj plne funkčný pomocník. Zaistí nielen stále dokonalý a "neupocený" make up po celú dobu svadobného veselia ale aj vytvorí príjemný svieži vánok a zabráni nepohode z prehriatia organizmu. V bielom či krémovom prevedení môžu byť vejáre aj pre svadobných hostí jedinečným a praktickým darčekom a zároveň spomienkou na tento čarovný a svieži svadobný deň.

Uplatnenie vejárov v súčasných horúcich mesiacoch je naozaj široké, len si vybrať z ich pestrej ponuky a k akej vlastne príležitosti ho potrebujeme. Zladiť ho s našim oblečením pri tomto výbere naozaj nie je problém. Vejáre sú totiž ponúkané nielen do spoločnosti ale aj na doma, do prírody, zamestnanie a ako pre ženy, tak aj muža. Sú vyrábané v najrôznejších veľkostiach, tvaroch a tiež spracovanie. Možno si zaobstarať vejáre látkové, čipkované, papierové, hodvábne, vyrezávané z dyhy, kostené, kvetinové, orientálne, z peria, maľované, pevné, skladacie, atď. Farebná škála vejárov je od bielej až po čiernu a tiež s najrôznejšími vzormi a ornamentmi. Vejár je ľahko prenosný, funkčné, cenovo výhodný a ľahko vyrobiteľný. Pritom nepotrebuje žiadnu elektrinu a použiť ho vie každý.

Aj v horúcich letných dňoch si týmto jemným ovievaním vejárom dokážeme vytvoriť príjemný vánok, ktorý ochladí a vytvorí nám vyhovujúcu klímu. Veď to je úžasná, najlacnejší a všadeprítomná klimatizácia !