Rozhodla som sa napísať príspevok na tému náramky, keď už je toľko možností čo si na seba navešať. A tiež tu možnu uvidíte niečo, čo Vás zaujme, inšpiruje, alebo si jednoducho u nás nakúpite. :)

Náramky sú síce úplná zbytočnosť no sú krásne, zaujímavé, za niektorými sa skrývá i nejaký príbeh alebo hlbšia myšlienka. Dokážu dobre doladiť outfit alebo nás jednoducho len skrášľujú a odlišujú. Mám ráda módu aj módne trendy a vychytávky. Člověk sa nimi môže inšpirovať alebo je iba prevziať a doplňiť o niečo svojeho, čo vystihuje len jeho. Potom je trendový, ale tiež nezabúda na svoj vlastný štýl, ktorý vyjadruje le jeho osobnosť a podčiarkuje osobitosť.

Nie som zástankyňou masových "vychytávok“ z oblasti módy ako sú napríklad gumové, gumičkové či inak nazývané náramky z gumičiek - elastic bands. Tieto náramky sú pekné, farebné, rôznych tvarov a chvíľu to bolo zaujímavé aj zábavné, no malo by to zostať ako hranie deťom v škôlke, protože čo nosí každý, stráca na zajímavosti a originalite, a už ma to začíná nudiť a unavovať.

Preto Vám ponúkam niekoľko iných, nie tak okukaných kúskov pre osvieženie.

"Koženné náramky"

Tak tieto náramky patria medzi štýlové a nestárnuce módne doplňky. Predpokladám, že každý mal či má aspoň jeden koženný náramok vo svojej zbierke, pretože koženné náramky môžu byť ako elegantné, tak športové alebo na běžné nosenie. Ponúkam Vám malú inšpiráciu:

"Gumičkové náramky"

Viac menej už trošičku otravné, no ešte stále celkom obľúbené gumičkové náramky, ktoré sa dajú rôzně farebne kombinovať a zapletať do rôzných tvarov. Neviem či je možné vymyslieť ešte nejaké originálne prepletenie gumičiek, protože video návodov na gumičkové náramky sú na webe milióny.

"Pletené náramky"

Vypletané náramky z nití a bavlniek už nie sú tak populárne, ale musím ic sem zaradiť, protože keď sú kvalitne spravené a s citom pro farvy, tak sú stále úžasné. Aj keď je už vôbec nenosím, nejaké by som ešte pri sebe našla. :)

"Shamballa náramky"

Tak tieto náramky svojho času boli tiež obrovským hitom, ako sú teraz gumičkové náramky. Na Shamballa náramkoch sa mi páči tiež ich kombinácie, a tiež môžu byť vyskladané z kvalitnejších príveskov osadených kryštály, zirkóny či ručne robeného Muránského skla. Tiež sa mi páči, že nesú v sebe aspoň nejakú „myšlienku“ :) Svojmu nositeľovi má Shamballa náramok priniesť rovnováhu a duševnú pohodu. To totiž hovorí tibetské učenie, ktoré tvrdí, že Shamballa náramok ovplyvňuje takzvanú Darma čakru. Vyberám pre Vás galeriu z tých najkrásnejších pre duševnú pohodu všetkých :)

"Náramky s prívesky"

(PANDORA štýl) Náramok s vymeniteľnými prívesky, takzvaný "Pandora style", sa mi začíná celkom dosť páčiť. Ani mi celkom nejde o to, že si môžem vyrobiť svoj vlastní originálny náramok (čo zas nie je taká výhra, protože nie všetci máme vkus a cit nakombinovať náramok tak, aby skutočne všetko so všetkým na ňom ladilo) ako skôr o to, že je to predsa len trošku drahšie, a tým pádom to nenosí zase každý. Mám rada jednoducho na sebe hodnotnejšie a unikátnejšie veci. Páči sa mi, že to má svoju určitú vyššiu kvalitu, ako je pozlátený či strieborný náramok, alebo prívesky všetkých možných tvarov vykladané kryštálmi, alebo tie malé ručne robené korálky z Muránského skla. Samotné poskladanie korálok a príveskov rada nechám na výrobcovi a ja si chcem len vybrať :) Preto sem pridávam niektoré podľa mňa úžasné kúsky:

"Etno náramky"

Tak to je kapitola sama pre seba a dá sa sem zaradiť všeličo. Tieto náramky sa môžu skladať z najrôznejších druhov materiálov (kože, mušle, drevo, pierka, plast, drahé kovy, zliatiny kovov, modurit atď.) čím tradičnejší materiál tým lepšie. S týmto druhom Etno šperkov by som pracovala opatrne pri ich kombináciách s oblečením :), aj keď len s náramkom sa až tak moc nepokazí. :) Etno náramky mám tiež veľmi rada, podčiarknu vašu prirodzenú krásu.

"Extravagantné náramky"

Extravagantné náramky volím vtedy, keď ide o nejakú pre mňa zvláštnejšiu príležitosť a chcem zaujať, alebo napríklad len chcem zo všetkých strán počuť "jeee čo to máš" "to je zaujímavé" "to som ešte nevidel-a" atď. :))) Rada ľudí prekvapím s niečím čo ešte nevideli.

"Netradičné náramky"

Luxusné a elegantné náramky pre výnimočnú príležitosť - Toto sú proste luxusné a krásne kúsky, ktoré ale tiež musíte vedieť nosiť a vhodne kombinovať. Niekedy Vám ku krásnym šatám skutočne stačí len jeden výrazný náramok a úplne nevýrazné náušnice, a ste za neodolateľnú, pretože je to tak akurát, vyniknete Vy zo šperkom. Prezrite si a inšpirujte sa...

"Masívne náramky"

Tieto náramky by som charakterizovala asi „V jednoduchosti je krása“, pretože niekedy na doladenie a oživeníe celkového outfitu stačí obyčajný kovovo-lesklý plastový náramok a sme za elegantné modelky.

"Retiazkové náramky"

Sú retiazky (pozlátený, zlatý, strieborný) a kombinácia kryštálov, príveskov, drahokamov či polodrahokamov. Tieto náramky sú úplnou klasikou. Ich ,,retiazkový" design ma len tak neomrzí a človek ich môže kombinovať k rôznemu oblečeniu pretože nevyzerajú zle ako k džínam tak k šatám.

Tak čo, aký je ten Váš momentálny štýl náramkov? Budem rada, keď sa vyjadríte, čo sa Vám páči a čo nie, resp. čo by ste si na sebe nedali ani omylom alebo naopak dali.