Ak si váš outfit nevyžaduje náhrdelník alebo náramok, môžete sa ozdobiť trochu inak. Vo vlasoch! Na mysli nemáme jednoduché čelenky, ale také, ktoré sa trlbietajú.

Tento trend už nemá mnoho spoločného s letným jemným a romantickým účesom. Kvety a všetky ozdoby vo vlasoch sú totiž masívnejšie a sú zo zlata, striebra, korálok alebo čipky. Filigránské šperky do vlasov sú pripevnené na elastických čelenkách alebo stuhách. Trendom pre nastávajúcu sezónu sa stávajú neopozerané, jemné no zároveň výrazné módne doplnky. Dôležité je zladenie ozdôb vo vlasoch a treba náušníc. Čelenky či iné doplnky rôznych tvarov sú prepletené do zaujímavých účesov a vytvárajú krásny kompaktný celok.

Na červenom koberci sú šperky vo vlasoch trlbietavejšie a výraznejšie.

No áno ale čo mi ostatní? :)

Poznáte ten pocit, keď stojíte pred zrkadlom a prezeráte si vlasy, ktoré si zúfalo žiadajú nejakú zmenu. Prehodiť cestičku z ľavej na pravú stranu nestačí, zmeniť farbu alebo strih sa Vám zdá až príliš. Ale aj tak sa pozeráte na svoj odraz a nechcete vyjsť z domu zase rovnaká. Ste ideálnou adeptkou na vence a čelenky. Tie majú totiž dar krásne oživiť účes. Urobia ho zaujímavejším, veselejším a v neposlednom rade sa odlíšite od množstva hláv v davu, na ktorých je vidieť ,,len" vlasy.

Zabudnite teraz na klasické plastové čelenky, ktoré sú praktické tak akurát pri vysávání bytu. Doprajte vlasom šperky!

Nemusia to byť hneď perlové čelenky a venčeky obsypané trblietkami (i keď i na tie dôjde), ale trochu lesku nezaškodí. Takmer všetky bižutérie a množstvo módnych reťazcov dnes ponúka ozdobné čelenky alebo vence. Čelenky i vence sú vhodné do akýchkoľvek vlasov. Môžete mať krátke aj dlhé pramene, neposlušné kučery alebo hladké vlasy, na každom type vlasov sa budú vynímať pekne.

Možno to je len vec názoru, ale pár stručných rad - tenučké čelenky s minimálnymi nebo žiadnymi ozdobami vyniknú na rovných vlasoch a vyčesaných drdoloch, pretože v rozpustených bujných vlasoch by zanikli. Naopak mohutne zdobené čelenky či bohémske vence s kameňmi alebo kvetmi budú pôsobiť vyváženejším dojmom vo vzdušnom, natupírovanom alebo do kučier upravenom účese. Nie je to však žiadne pravidlo, ktorého porušením niečo pokazíte. Dôležité je, aby sa výsledný efekt páčil a hodil Vám.

Čo sa týka čeleniek, dajú sa nosiť na niekoľko spôsobov, na rozdiel od vencov. Čelenku si môžete nasadiť do stredu hlavy a jej spodok schovať pod vlasy. Rovnako Vám však môže byť celá vidieť, ak ju necháte na vlasoch. Odvážnejší spôsob je nosiť čelenku, stručne povedané, na indiána, čiže vám pôjde cez stred čela. Možno Vám tento štýl evokuje hippiesákov alebo bohémov, a o to v podstate ide. Využite k tomu látkové čelenky s elastického materiálu pokryté kamienky, alebo vyšívané ozdobnými niťami. Ak je to na Vás príliš, posuňte si čelenku na hranicu čela a vlasov, aby Vám nešla priamo cez kožu. Veniec veľa alternatív, čo sa spôsobu nosenia týka, nemá. Jednoducho sa ,,položí" na hlavu a hotovo. Samozrejme, že ho niekedy treba zaistiť niekoľkými sponkami. V tomto to majú ženy s vlnitými vlasmi ľahšie, pretože im tieto doplnky nešmýkajú. Vo vencoch môžete mať pozapletaných okrem vlasov plno iných vecí. Ste na lesklé doplnky? Máte rada kvety? Alebo ste možno typ zo silne vyvinutým pudom odlišovať sa, takže si do vlasov vpletiete stuhy, korálky, čipky a drobné prívesky ,,ukradnuté" z retiazok a náramkov? To všetko je dovolené a je to trendy!

Vence evokujú najmä farebné lúčne kvety, ale perfektne vyzerajú aj vavrínové vence tvorené zo zlatých alebo strieborných lístočkov či rôzne sklenené kryštáliky pripomínajúce snehové vločky. (Tie se budú krááásne vynímať vo vlasoch na rôznych vianočných večierkoch.)

A nezabudnite na to, že trlbietavé čelenky sa nenosia len k večerným šatom a vence z kvetov k volánom a sukniam. Rovnako dobre pasujú aj k odstrihnutým džínám, zauzleným tričkám a koženej bunde. Vyskúšajte to všetko pred svojím zrkadlom a napíšte nám vaše názory, poprípade môžete pripojiť aj fotku. :)