Reklamačný poriadok a vrátenie tovaru

Čo robiť, keď niečo nie je, ako by malo byť?

Vo VysperkujSa.sk sa každý deň snažíme robiť našu prácu najlepšie, ako vieme a poskytovať vám perfektné služby. Stále sme však len ľudia, a tak sa aj napriek našej snahe môže stať, že niečo sa jednoducho pokazí. Ak teda potrebujete reklamovať tovar, ktorý ste u nás objednali, alebo ho chcete vrátiť, prečítajte si prosím nasledujúce informácie.

Záručná doba a reklamácia tovaru

Záručná doba na všetok tovar objednaný v internetovom obchode VysperkujSa.sk je štandardne 24 mesiacov. Záručná doba začína plynúť dňom prevzatia tovaru zákazníkom.

Nekompletnosť zásielky alebo poškodenie tovaru je nutné oznámiť do 48 hodín od prevzatia zásielky e-mailom na adresu reklamace@vysperkujse.cz alebo telefonicky v pracovné dni 9-16h na tel. +420 210 326 777. Neskoršie reklamácie nekompletnosti zásielky alebo mechanického poškodenia výrobku nemusia byť uznané.

Ak chcete zakúpený tovar reklamovať, vopred nás prosím kontaktujte (kontakty).Reklamovaný tovar (najlepšie až po dohode s nami) zašlite prosím na adresu SIRAPY s.r.o., Balbínova 6, 787 01 Šumperk, Česká Republika. Odporúčame vám tovar zaslať ako obyčajný doporučený balík Tovar nám prosím neposielajte dobierkou

Po obdržaní reklamovaného tovaru vás budeme okamžite kontaktovať e-mailom alebo telefonicky a dohodneme sa s vami na rýchlom vyriešení problému: reklamovaný tovar vám vymeníme kus za kus, prípadne za iné, ktoré si vyberiete (minimálne do hodnoty reklamovaného tovaru), alebo vystavíme poukaz na nákup tovaru, alebo vám vrátime peniaze. Reklamácia bude vybavená v čo najkratšom čase, najneskôr však do 30 dní od prijatia reklamovaného tovaru. O výsledku reklamácie budete informovaný bezprostredne po rozhodnutí o oprávnenosti reklamácie e-mailom alebo telefonicky a zároveň vám bude doručený prostredníctvom e-mailu reklamačný protokol.

Vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Všetok tovar zakúpený v internetovom obchode VysperkujSe.cz môžete bez udania dôvodu vrátiť do 14 dní od prevzatia tovaru. Odstúpiť od zmluvy je nutné preukázateľným spôsobom (písomne, e-mailom) a tovar odoslať najneskôr v poslednom dni tejto lehoty. Toto právo vám vyplýva podľa § 1829 ods. 1 Nového občianskeho zákonníka. Neskoršie odstúpenie od zmluvy už nie je možné. Tovar je nutné zaslať na adresu SIRAPY s.r.o., Balbínova 6, 787 01 Šumperk. Doporučujeme tovar zaslať obyčajným doporučeným balíkom (najlacnejšia varianta). Tovar nám prosím neposielajte dobierkou. Do balíčka priložte kópiu faktúry, ktorú sme vám zaslali s tovarom (prípadne emailom) a kópiu ústrižku od doručovateľa. Peniaze vám vrátime bez zbytočných odkladov, najneskôr do 14 dní od obdržania odstúpenia od zmluvy, a to na účet, z ktorého bola objednávka uhradená, prípadne na iný podľa vzájomnej dohody. V prípade uhradenia objednávky platobnou kartou, bude vykonaná tzv. Refundácie (vrátenia) peňazí na kartu, ktorú bola objednávka uhradená. Zašleme vám všetky peňažné prostriedky vrátane nákladov na dodanie od nás. Pri vrátení časti objednaného tovaru (tj. niektorý tovar z dodávky si zákazník ponechá), je vrátená kúpna cena tovaru, náklady na dopravu nie sú vracané. Ak požadujete vrátenie peňazí zloženkou, je vrátená suma znížená o poplatok za zloženku podľa platného cenníka Slovenskej pošty. Náklady na dopravné k nám hradí v plnej výške zákazník.


Od zmluvy nie je možné odstúpiť v nasledujúcich prípadoch:

 • tovar je mechanicky poškodený
 • tovar má známky používania alebo nie je v originálnom neporušenom obale (rozbalené, konzumovanej, inak používané)
 • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď .., ak bol k nemu dodaný)

V prípade neoprávneného vrátenia tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.

Prajeme vám príjemné nakupovanie v našom internetovom obchode!


Prečo nakupovať u Nás:

 • Široký sortiment šperkov, doplnkov a módneho tovaru
 • Pravidelné akcie až do výšky 90%
 • Unikátny tovar ktorý inde nenájdete
 • Odmeny - Zľavy a Darčeky pre registrovaných zákazníkov
 • Garantujeme výmenu tovaru, alebo vrátenie peňazí
 • Poštovné nad 100 Eur ZADARMO!
 • Expresné doručenie pri tovare skladom
 • Bezpečný nákup
 • Informácie o Vašej zásielke e-mailom a sms
Viac tu